Perakende Mağazacılıkta Başarı için gerekenler...

2014-11-28 15:46:00

Asırlar öncesinde ilk insan yandaki mağarada bulunan diğer insana elindeki taş mızraklardan birini göstererek ondan elindeki taş baltalardan biri ile değiştirmek istedi...O günden sonra gelişen her satış insanların refahını artırarak devam etti.

Başarı için!

*İş bilgisi;hitap edilen pazarı,müşterilerini,standart ve prosedürleri iyi bilmeliyiz.

*Sektör bilgisi;içinde bulunulan sektör hakkında güncel olunmalıdır.

*Şirket bilgisi;çalışılan şirketi,organizasyonel yapıyı iyi bilmelidir.

Ve mutlaka...

*Olumlu Zihinsel Tutum sahibi olunmalıdır;söz konusu zihinsel tutum çalışanın bir iş günü içinde yaşadığı olaylara bakış/yaklaışım tarzı ve tepkileridir.Eğer kişi ne kadar bilgili ve deneyimli olursa olsun eğer doğru bir tutuma sahip değilse kendi potansiyelinin tamamını kullanamayacaktır.Bilgi ve deneyim düzeyi eksik bir kişi ise eğer doğru bir tutuma sahip olabilirse çok kısa bir sürede diğer eksiklerini tamamlayarak 100% performansa yaklaşabilecektir.

Nedir bu OZT!

Olumlu zihinsel tutum mutlaka optimizmi gerektirir ve daima başarı beklentisi içinde olmayı şart koşar.Bunlara ek olarak azimli ve istikrarlı olmak temel şarttır.

Ne değildir bu OZT!

Olumlu zihinsel tutum hayalperestlik değildir.

Evet başarı için daima kendinize inanın ve güvenin,kendinizi iyi tanıyın özgüveninizi daima güçlü tutun bunu yapabilmek için kesinlikle mazaret üretmeyin,hata yapın fakat aynı hatayı tekrarlamayın,daima bkımlı olun,daima iyiyi düşünün..

UNUTMAYIN Kİ HİÇ BİR KÖTÜMSER YILDIZLARIN GİZEMİNİ KEŞFETMEMİŞ VE HARİTALARDA GÖRÜNMEYEN BİR ÜLKEYE DOĞRU YELKEN AÇMAMIŞTIR!!!..

283
0
0
Yorum Yaz